Історія музею

Історія створення музею ретро-автомобілей міста Люботин.

        Майбутній засновник музею, одразу після отримання першого водійського посвідчення, вирішив придбати свій перший автомобіль, але на протязі тривалого часу не зміг обрати оптимальний варіант. Якось йому потрапив журнал “Автолегенди СРСР”, перший випуск. Після того як він прочитав журнал, в нього з’явилося сильне бажання придбати що-небудь з радянського автопрому. Другий випуск, у якому була “Побєда”, викликав бажання знайти саме цей автомобіль, однак пошуки ні до чого не привели. Раптом, я дізнався що на сусідній вулиці продають саме цей автомобіль. Після перегляду, з’ясувалося, що “Побєду” перегнали у інший гараж. Через декілька днів, коли прийшли поглянути на автомобіль, було -12 С та йшов місяць листопад. Власник авто відкрив гараж, машина мала декілька сучасних переробок, але процентів на 80 вона була в оригінальному стані. Двигун зміг завестися з першого разу. Після заливання води у радіатор, авто без проблем поїхало до свого нового дому. Після тест-драйву автомобіль був законсервований до весни. Зима 2011-2012 років була витрачена на вивчення устрою та історії свого 60-тірічного автомобіля. З настанням весни почалася робота з реконструюванням “Побєди” до ідеалу. Було багато проблем, але всі вони були вирішені. Дев’ятого травня в м. Люботин, по приїзду в парк, засновник музею познайомився з Гєнадієм Г., який приїхав на ГАЗ-69А:

perviy_viezd_web

Ми вирішили створити музей ретро-автомобілей та реставрувати різну техніку. 2012 рік минув швидко, бо ми мали багато роботи:

pobeda_1 gaz_69_1 gaz_69_2

У 2013 році був куплений автомобіль Москвіч 401:

moskvich_1_restavraciya_web

Як ми з’ясували потім, це була модель 400-420А, реставрація якої відбувається й досьогодні. У жовтні 2013 року в Харкові відбулася виставка ретро-автомобілей, на якій була представлена “Побєда”, перероблена у міліцейський варіант. Багато людей зацікавилися нею та навіть автомобіль був сфотографований для газети:

gazeta_1

У 2014 році в колекцію був куплений веломотор “Ріга-13”, але весь рік не був вдалий для музею. На початку 2015 року мій друг Дмитро П. подарував дитячий автомобіль “Львівянка” у дуже поганому стані. Він був відреставрований та показаний у 2015 році:

lvovyanka_1_web

У 2016 році музей був присутній на пам’ятному заході щодо жертв Другої Світової війни на висоті Конєва у смт Солоніцевка.

gaz_69a_web gaz_m20_pobeda

3698total visits,1visits today